W oczekiwaniu na pierwsze pomidory

wpis w: blog, Sezon 2015 | 4

LIN_9095
Za nami początek lata. Na pomidorach pierwsze kwiaty i zawiązane owoce, które już niedługo zaczną dojrzewać w lipcowym słońcu.

LIN_9094

Ten wpis obiecany był znacznie wcześniej, ale musiałam odczekać jakiś czas, bowiem zainteresowanie blogiem przerosło moje oczekiwania :). Okazało się, że limit wejść unikalnych użytkowników na moim serwerze został przekroczony i musiałam podjąć pewne działania.
Jestem niesamowicie zaskoczona i uradowana, że interesuje was ta tematyka :). Postaram się bardziej rozwijać bloga i w miarę moich możliwości odpowiadać na wasze pytania!

LIN_9417

W chwili obecnej posiadam dwa kosze z truskawkami wiszącymi i jedną skrzynkę z 8 sadzonkami, niestety nie pamiętam nazwy.Szukałam w tym roku truskawek, które kupiłam w zeszłym sezonie w Leroy Merlin, takie o różowych płatkach kwiatów, znalazłam podobne na ryneczku ale niestety w smaku bardzo się różnią. Bez szału :).

LIN_9096

Pomidory rosną ładnie, z racji tego że przeniosłam je na balkon w 3 tygodniu maja a pogoda nie była zbyt przyjazna, rosną trochę wolniej. W chwili obecnej wszystkie mają kwiaty, jeszcze nie zauważyłam ani jednego zawiązanego owocu.

Rzodkiewka w tym roku wybiła w liście, mimo że ustawiłam ją w półcieniu. Za to sałaty rosną ładnie. Niestety spóźniłam się z odmianą lodową, więc nie podjem.

LIN_9399

Za to w ostatnim czasie podłączyłam wąż ogrodowy do węża od prysznica, aby jeszcze bardziej usprawnić podlewanie na balkonie. Niestety eksperyment do końca nie wypalił, bowiem wąż na łączeniu przeciekał i 70% wody spływało do kanalizacji, zamiast do doniczek :). Zresztą ciągle balkon nie wygląda tak, jakbym chciała ale w tym roku już tego nie zmienię. Ciąża skutecznie mi uniemożliwia cięższą pracę przy roślinach (i na kafelki też już za późno w tym roku!)

A jak u was w domowym ogródku? :)

LIN_4010 LIN_9093 LIN_9402 LIN_9406 LIN_9408 LIN_9412 LIN_9413 LIN_9414 LIN_9416

4 Odpowiedzi

  1. Gratuluję ciąży!
    Nie tylko u ciebie pomidory rosną wolno. Chłodny czerwiec nie sprzyjał pomidorom. U mnie też mocno przyhamowały, szczególnie, że noce były chłodne. Na szczęście lipiec ma być ciepły, to może nadrobią chłodną wiosnę.

  2. Strawberry! that’s fantastic to grow it on balcony

  3. Hej.
    Moniu, a powiedz mi, czy pietruszkę też się pikuje?:P bo nie mam pojęcia co z moją robić dalej:)

    • Hmmm teoretycznie powinno się pikować ale ja tego nie robię :). Wysiewam nasiona od razu do doniczki docelowej, niezbyt gęsto i potem albo urywam jak jest za dużo roślinek, albo zostawiam i leci na żywioł.

Zostaw Komentarz