Co w planach na nowy sezon?

wpis w: blog, Sezon 2017 | 2

IMG_0170

I jak? Zrobiliście już spis roślin, które chcecie hodować w domowym / balkonowym zaciszu? :)

W tym roku idę na jakość, nie na ilość. Sprawdzone odmiany (poza jedną, która wg opinii może całkiem fajnie przyjąć się w balkonowym pojemniku) wiszące donice i mniej zagraconego miejsca.

 

Tak było dwa lata temu i nie chcę, żeby się powtórzyło :D

DSC_3416

Postawiłam na wiszące donice z tego względu, że posiadam w domu małe dziecko i chciałabym spędzić razem z nim kilka chwil na balkonie, nie biegając i nie zabierając mu z rączek liści i kwiatów ;). Poza koszami, które używałam w zeszłym roku i skrzynkami, które powieszę wyżej na kratach (mocne kraty, więc trzeba wykorzystać :D) zakupię też wiszący planter, w którym uprawia się pomidory „do góry nogami”. Tak, jeśli jeszcze o tym nie słyszeliście, to zapraszam na następne posty :). Zobaczę jak taki eksperyment wyjdzie u mnie.

 

Odmiany, które wybrałam na sezon 2017:

 

MICRO TOM i TINY TIM – dwie odmiany najmniejszego pomidora na świecie, krzaczek do 20-30cm, owoce do 2,5cm, idealny do doniczki, typ wczesny.

DSC_3394

TUMBLING TOM – doniczkowy, winogronowy do doniczek i koszy, długie 60cm zwisające pędy, duża ilość intensywnie żółtych (lub czerwonych, w zależności od odmiany) owoców.

LIN_9636

BAJAJA – wczesny, koktajlowy do donic. Drobne czerwone owoce o wadze 8-10g. Jeden krzaczek może urodzić do 750 owoców. Umiarkowane podlewanie raz na tydzień. Pędy przewieszające się.

LIN_9313

GARTEN PEARLE – mój ulubiony pomidor, który będzie gościł u mnie bodajże 4 rok z rzędu :). Karłowy do 60cm, owoce różowawe, bardzo smaczne, nie wymaga palikowania

LIN_9635

BISON – nowość w tym roku, pomidor karłowy o olbrzymiej wydajności. Owoce dojrzewają po około 70 dniach od wysadzenia, są intensywnie czerwone, duże o wyraźnym pomidorowym smaku. Owocuje nawet w zimniejszym klimacie (to tak w razie jakby kolejne nasze polskie lato było „złe” ;) ). Typ wczesny

 

Poza pomidorami standardowo dużo mięty, rozmarynu, oregano, tymianek, bazylia :). Zastanawiam się jeszcze nad sałatami, ale chyba zabraknie mi miejsca :).

 

Ale najpierw muszę skończyć remont balkonu bo ciągnie się od zeszłej jesieni. I ciągle nie wygląda za dobrze ;)

IMG_0316dd

 

2 Odpowiedzi

  1. U mnie też będzie Micro Tom i Tumbling Tom :)! Poza tym strasznie liczę, że Chocolate Cherry ładnie się uda. No i u mnie w tym roku zdecydowanie bardziej w ilość, ale może dlatego, że w sumie dopiero zaczynam i wszystko mnie ekscytuje jak małe dziecko :D

  2. Chciałbym w tym roku poeksperymentować z ozdobnymi trawami na balkonie. Może masz jakieś doświadczenia w tym temacie? Zupełnie nie wiem jakie gatunki wybierać i co się najlepiej sprawdzi. Chodzi mi o trawy ozdobne sadzone w donicach lub ewentualnie w skrzynkach zawieszonych na poręczach.

Zostaw Komentarz